Tegenwoordig maken we niet alleen burgers van vlees, maar passeren ook vegetarische burgers en visburgers de revue. Bekijk nu de toppers van Marley Spoon in onze burger top 15!
Yes, het is tijd voor een burger! Je maakt deze heerlijke burger van rundergehakt en serveert 'm op een knapperig, warm burgerbroodje. Daarop leg je nog stukjes bacon en een rijke barbecue-uiensaus. En zoals het hoort komen daarbij een paar heerlijke frietjes. Smullen!
Deze veggie burgers zijn om je vingers bij op te eten! Je maakt ze van zwarte bonen en zoete aardappel en bakt ze krokant in de oven. Daarbij serveer je een knapperige maïskolf en een salsa gemaakt van rode bieten en yoghurt. Serveer de burgers in een blad romanasla en oppeuzelen maar!
Er staat een heerlijk lichte burger op het menu! Je maakt 'm met sappige kalkoenfilet, mayo en tomaat. Daarbij maak je wel heel bijzonder frietjes van paarse wortel. Serveer met een dragondip en dan is het genieten geblazen!
Burgers kunnen altijd! Zo luidt het credo van onze chef Liberty en daarom heeft ze dit spannende recept bedacht, waarvoor ze inspiratie uit haar favoriete cuisine heeft opgeduikeld: de Indiase keuken. In een mum van tijd maak je stevige burgers van varkensgehakt. Erbij serveer je een geroosterde wortelsalade met cherrytomaten en komkommer. De raita - de klassieke Indiase komkommerdip - geeft het geheel een frisse toets.
Er is niks beters dan zelfgemaakte falafel, behalve zelfgemaakte falafelburgers op superzachte brioche-broodjes! Deze burgers maak je van kikkererwten, knoflook, citroen en peterselie en een snufje komijn. Je bakt ze goudbruin en de ingelegde sjalotjes en pittige harissa-yoghurt maken het broodje falafelburger compleet!
Laat je verrassen door de smaken van deze burger! De cajunkruidenmix waarmee je het varkensgehakt kruidt, vindt zijn oorsprong in de Amerikaanse Mississippistreek en bestaat onder andere uit cayennepeper, tijm en oregano. Voor door de remoulade rasp je verse mierikswortel fijn, voor een lekker pittige noot. De Amerikaanse koolsla en de knapperige geroosterde pompoen zijn de perfecte bijgerechten voor naast de burger. Enjoy!
‘Pulled Pork’ is ondertussen een begrip in Nederland, maar wist je dat ‘Pulled Chicken’ ook hartstikke lekker is? En een stuk sneller te bereiden! Smoor de kip zacht in BBQ-saus, en trek het vlees uit elkaar met twee vorken. Beleg hiermee de burgerbroodjes, met daarbovenop komkommer en serveer met een klassieke Amerikaanse salade van broccoli, rozijnen, fijngesneden rode ui en zonnebloempitten. Daar word je blij van!
Van burgers krijgen we nooit genoeg, al helemaal niet als ze twee van onze favoriete ingrediënten bij elkaar brengen. De combinatie van malse kipfilets met krokant gebakken spek is een traktatie voor de smaakpapillen en hij staat vandaag op ons menu. Om het geheel een Amerikaans tintje te geven, maak je er een slaw van wortels en reepjes venkel bij. Giddy up en aan tafel!
In dit recept slaan twee smaakmakers uit de Aziatische keuken de handen ineen om deze stevige burger nog meer smaak te geven. Het zoute van de shiro miso - witte gefermenteerde sojapasta - in combinatie met de zachte mayonaise en lichtpittige vegetarische kimchi van Oh Na Mi staan garant voor een smaakvol contrast. Korea op zijn burgerbest!
Onze chef Bas is gek op de traditionele Chinese keuken en heeft een zwak voor Pekingeend. Daarnaast heeft hij ook een zwak voor burgers... En jawel, deze Chinese getinte burger is daar het resultaat van. Sappig vlees, met komkommer, bosui en hoisinsaus. Net zoals op zo’n dun Pekinees pannenkoekje. Serveer de burger met frieten gemaakt van de yacon: een zoete wortelgroente uit het Andesgebergte.
Vandaag steek je bekende ingrediënten in een nieuw jasje: het zoet van de paprika, de rijke smaak van het lams-rundergehakt en zijdezachte textuur van de hummus stelen de show in deze burger. De kruidige wortelsalade en geroosterde kikkererwten passen er goed naast, maar je kunt ze natuurlijk ook gebruiken om je burger driedubbel dik te beleggen. En houd je hummus over? Gebruik het de volgende dag als broodbeleg!
Deze burger is een van onze favorieten voor de warmere zomermaanden. Hij bevat combinaties en elementen uit alle hoeken van ons smaakpalet. Zoete perzik, mild-zoute paneerkaas, frisse basilicumsalsa en knapperig brood. Geserveerd met een salade van gegrilde courgette en geroosterde pijnboompitten tovert deze burger zelfs een regenachtige dag om tot een zonovergoten herinnering.
Bieslook kent verschillende varianten, waaronder de smaakvolle knoflookbieslook - die ookwel bekendstaat als Chinese bieslook. De naam zegt het eigenlijk al, de smaak zit tussen bieslook en knoflook in. Perfect in onze frisse dip voor bij de zelfgemaakte quinoa-spekburgers met geraspte kaas. En mocht je een burgertje overhouden, dan smaakt die ook de volgende dag prima als lunch of snack!
Mmm... een klassieke Caprese van tomaat, mozzarella en basilicum mét de lekkerste veggieburger van Nederlandse champignons! De champignonburgers worden gemaakt door onze leverancier Van Koolen, die geen gebruikmaakt kleur-, geur- of smaakstoffen. Pure smaken dus - en dat proef je! Serveer jouw capreseburger met courgettelinten in basilicumolie voor instant (eet)geluk.
De Japanse keuken kent naast zout, zoet, zuur en bitter een vijfde smaak: umami. De term ‘umami’ laat zich in hartig vertalen en dat is deze door Japan geïnspireerde burger absoluut! Je maakt jouw burger van runder- en varkensgehakt en serveert hem met in panko omhulde courgettefrieten. Zonder een friszuur element is een burger natuurlijk niet compleet, dus maak je er een portie radijspickle bij!